Rss

Najbardziej wytrzymałe są meble z materiału syntetycznego z dodatkiem żywic

Meble do ogrodu ze sztucznego tworzywa

Bardzo trwałe są meble z materiału syntetycznego z domieszką żywic. Odznaczają się sporą odpornością na warunki pogodowe – nie płowieją pod wpływem promieni UV i nie niszczeją na mrozie. Mało ważące, poręczne, o ciekawej budowie oraz kolorze, w mało znaczącej liczbie sytuacji przypominają stare proste plastiki. Od kilku sezonów popularnemeble z bambusa. Manualnie wyplatane imitują naturalną plecionkę rattanową, są natomiast od niej znacznie solidniejsze.

Meble na ogród aluminiowe

Meble z tego surowca mają przeważnie nowoczesny kształt, dlatego wyśmienicie wyglądają w połączeniu z obecną architekturą oraz minimalistycznym ogrodem. Są mało ważące oraz wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Aluminium nie koroduje, więc nie musi być niczym zabezpieczane. W wielu przypadkach jest wiązane z innymi materiałami – drewnem, plastikiem, hartowanym szkłem albo tkaniną.

Meble do ogrodu stalowe a także żeliwne

Meble z takich materiałów są ciężkie a także trwałe, ciut staroświeckie (w szczególności te z żeliwa) – odpowiednie do jadalnia sypialnia. Dobrze prezentują się w ogrodach zaaranżowanych w stylu romantycznym. Jakiś czas temu pojawiły się meble stalowe o nowoczesnym, surowym wyglądzie. Są trwałe, natomiast ulegają korozji. Z tego powodu powinny być pokryte powłoką antykorozyjną, najlepiej pomalowane metodą proszkową, ocynkowane lub chromowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *